Hlavní menu

Návrh loga

Sílu profesionálního loga není radno podceňovat – právě Vaše logo, Vaše grafická značka je spolu se samotným názvem společnosti či výrobku to první, na co se oko potenciálního zákazníka soustředí. A na prvním dojmu záleží – pokud se mu Vaše logo líbí, snadno si jej zapamatuje a osloví jej, splnili jste první důležitý předpoklad k tomu, aby si zákazník vybral právě Vaši společnost či výrobek.

Kvalitní logo je..

Ačkoli mnohá loga působí samozřejmě a logicky, proces jejich vzniku bývá často dlouhý a krkolomný. Právě rychlá identifikace s logotypem a snadná zapamatovatelnost jsou důležitými znaky kvalitního logotypu. Kvalitní logo totiž musí splńovat několik důležitých aspektů:

  • logotyp by měl odrážet zaměření firmy a musí cílit na správnou cílovou skupinu – zvolená grafická značka i ztvárnění a působení logotypu by tedy měly působit tak, jak chcete, aby Vaše firma či výrobek působily.
  • logo, tedy grafická značka musí být snadno zapamatovatelná. Pokud Vaše logo nebude originální a bude splývat s konkurencí, těžko potenciálního klienta zaujme.
  • logotyp by měl být aplikovatelný na veškeré Vaše propagační materiály a tiskoviny a měl by jít ruku v ruce s celkovým firemním stylem.
logo-customer-unionlogo-future-itlogo-regejobslogo-netspotlogo-4cbc

Jak tvoříme logo

Analýza

Samotnému návrhu logotypu předchází analýza, ve které se snažíme dozvědět maximum informací o Vaší firmě pro kterou logo připravujeme. Zajímá nás především Vaše nabídka a služby, jakými hodnotami a pocity se chcete prezentovat nebo na jakou cílovou skupinu cílíte.

Návrh různých motivů

V první fázi samotného návrhu logotypu připravíme několik různých motivů grafické značky či celého logotypu.

Variace motivu

Logotyp, který Vás zaujme dále rozpracujeme - vytvoříme několik variant, vybereme několi vhodných fontů k doplnění grafické značky. Kromě fontu experimentujeme s barvami a celkovým ztvárněním loga.

Schálení a dopracování logotypu

Schválenou variantu dopracujeme, připravíme logotyp v křivkách a v různých bitmapových i vektorových formátech.

Vytvoření manualu

K logotypu dopracujeme podrobný manual, ve kterém je logotyp detailně popsán, jsou definovány přesné barvy, rozměry i formy aplikace logotypu. Tento manuál je nápomocný nejen případným dalším grafikům, kteří přijdou do styku s logotypem, ale také obsluze tiskáren pro výběr barev při tisku.Grafické studio Brno

Návrh loga

– kvalitní logo je základem úspěchu a při návrhu logotypu je potřeba mít na paměti mnohé faktory. Kvalitní logo není prvoplánový nápad, ale promyšlená obchodní značka.

Kontakt: +420 775 855 966x

info@graficke-studio-brno.cz